ITO CRAIOVA 2019 – ACTIUNE ORGANIZATĂ CU SPRIJINUL EPISCOPIEI GIURGIULUI ȘI PRIMĂRIEI MUNICIPIULUI GIURGIU

40 de tineri din Episcopia Giurgiului vor participa la ”Întâlnirea Internațională a Tinerilor Ortodocși” (ITO) de la Craiova, cu sprijinul Primariei Giurgiu și al Episcopiei Giurgiului, continuând astfel, tradiția începută la Baia Mare din anul 2014.

Acestia au participat, astăzi 5 septembrie, la Sfânta Liturghie de la Catedrala ”Adormirea Maicii Domnului”, primind apoi Binecuvantarea Preasfințitului Părinte Ambrozie și steagul Eparhiei. Următoarea oprire a fost la Primăria Municipiului Giurgiu unde au fost întâmpinați de viceprimarul Ionuț Cioacă și administratorul public Niculae Ghiță, fiindu-le înmânat steagul orasului, ambele fiind purtate de reprezentantii Episcopiei Giurgiu pe tot parcursul întâlnirii de la Craiova.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 14:08 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ACTIVITATE INTENSĂ LA UNITĂȚILE DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN MUNICIPIUL GIURGIU